top

Ogólnopolski MEDITEST

     

 

Meditest

 W grudniu  2016 r w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony -MEDITEST. Jak co roku odbywał się on w dwóch kategoriach:

 

  • klasy 3 – 4,
  • klasy 5 – 6.

W całej Polsce uczestniczyło w nim ponad 8 tysięcy uczniów.

W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły, których przygotowała Regina Pozorska. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy ludzkiego organizmu oraz szerzenie wiedzy dotyczącej postępowania w nagłych wypadkach. Uczniowie rozwiązując test składający się z 30 zadań, musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania. Pojawiły się w nim pytania dotyczące konkretnych chorób, badań medycznych i zasad zdrowego odżywiania. Mimo dużej skali trudności i surowych zasad oceniania uczniowie z naszej szkoły poradzili sobie wyśmienicie. Po otrzymaniu wyników w styczniu 2017 roku okazało się, że aż dwóch uczeniów rozwiązało test bezbłędnie i zdobyło I miejsce w kraju.  Są to Mikołaj Więckowski z klasy 4 a oraz Artur Krauze z klasy 5 c. Pozostali laureaci konkursu to:

  • Jakub Przybysz, Beata Błaszczyk, Zofia Grochulska, Dawid KlimekIII miejsce,
  • Miłosz FalkiewiczIV miejsce,
  • Paweł Krupa, Mateusz PałkaV miejsce.

Wymienieni uczeniowie otrzymali dyplomy laureatów i nagrody książkowe. Ponadto aż 10 uczniów zdobyło wyróznienia, a są to: Miłosz Liszewski, Damian Coghen, Sebastian Kocik, Maciej Leoniak, Tymoteusz Pryczkowski, Julia Wansowicz, Lena Tur, Miłosz Jońca, Weronika Zawistowska, Karolina Budzińska, Daria Erber, Dominika Goździelewska, Maja Chelińska, Paulina Słowik.

Rewelacyjne wyniki uczestników konkursu w skali Polski świadczą o ich wysokim poziomie wiedzy z zakresu medycyny, która niewątpliwie przyda się nie tylko na lekcjach przyrody i biologii, ale także w życiu codziennym.

Centrum sportowe

Lepsza Szkoła

Podręczniki

PUBLIKACJE


bottom

Administrowana przez ZYGTON. Strona funkcjonuje od 2006r. Kontakt z administratorem - zygton@wp.pl