top

KANGUR 2017

kangur16.03.2017 roku został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu konkurs matematyczny Kangur. W tym roku wzięło w nim udział 30 uczniów z klas II – VI - w kategorii Żaczek - 1, Maluch - 11, Beniamin - 18 uczniów. Opłata za udział w konkursie została uiszczona przez Radę Rodziców działającą w naszej szkole. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

Konkurs przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek w postaci łamigłówki matematycznej.

Konkurs co roku ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego przeznaczone jest 75 minut. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie mogą rozwijać pasję matematyczną i poszerzać horyzonty nauk ścisłych. Na wyniki będzie trzeba poczekać kilka miesięcy, ponieważ Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. 

Uczestnicy Kangura  Uczestnicy konkursu

Centrum sportowe

Lepsza Szkoła

Podręczniki

PUBLIKACJE


bottom

Administrowana przez ZYGTON. Strona funkcjonuje od 2006r. Kontakt z administratorem - zygton@wp.pl